Неділя, 4 Червня

Закон про медіа і «русскій мір»

Верховна Рада 30 серпня у першому читання підтримала новий закон “Про медіа” №2693-д. Законопроєкт підтримали 233 депутати у вівторок, 30 серпня, пише “Європейська правда”.

За документ проголосували 179 депутатів від “Слуги народу”, 6 – від “Батьківщини”, 12 – “Платформа за життя і майбутнє”, 7 – Партія “За майбутнє”, 12 – “Довіра”, 12 – “Відновлення” та 5 позафракційних. “Європейська солідарність” та “Голос” не дали голосів за документ.

Варто зазначити, що 29 серпня 34 народні депутати з п’яти фракцій та позафракційні звернулися до спікера Ради з закликом зняти з найближчого пленарного засідання законопроєкт “Про медіа”.

Так, нардеп “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович зазначив, що гуманітарний комітет має ще раз розглянути законопроєкт і “усунути усі небезпеки розмінування культурного кордону з Росією”. В’ятрович зазначив, що “комусь дуже хочеться протягнути закон у першому читанні саме зараз і обов’язково з антиукраїнськими нормами”.

В’ятрович також зреагував на вже ухвалений документ у першому читанні: “Багато хто голосував, повіривши обіцянкам авторів законопроєкту врахувати поправки, що зберігають захист українського культурного простору. І я певен, що якщо ці поправки не будуть реально враховані, закон про медіа не отримає 226 голосів у другому читанні. І ніякі мантри про євроінтеграцію вже не спрацюють. Бо захист українського простору – невід’ємний елемент нашої відсічі Росії і нашого руху в Європу. Послабити цей захист ми не дамо”, – написав він на фейсбуці.

Додамо, що схвалення закону “Про медіа” є одним з критеріїв, необхідних для початку переговорів про вступ України до ЄС.

Микола Княжицький, народний депутат України: «Історія з законом про медіа цинічна. Було підготовлено загалом непоганий закон з певними зауваженнями. Це було ще два роки тому. Зараз під прикриттям євроінтеграції влада вирішила вписати у цей закон новели. Скасовують “чорні списки” під прикриттям “досконалішого їхнього застосування”. Тепер кіркоров, порєченкови і міхалкови знову мають право повертатися на наші екрани. Скасовують заборону на показ фільмів, які прославляють армію агресора. Скасовують заборону російської попси, за яку у червні проголосували з ініціативи Софії Федини. Узаконюють існування державного телебачення, яке мають обов’язково транслювати усі. Це суперечить і європейським зобов’язанням і демократичним принципам. Там ще багато тих ложок дьогтю накидали. Напишіть вашим знайомим депутатам, що слідкуєте за їхнім голосуванням. І слідкуйте».

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply