Четвер, 8 Червня

«Золотий Лев» — знову у Львові

Фестиваль пропонує зануритися в підводний світ капітана Немо, подивитися на українську історію очима іранців, поміркувати про сучасні взаємини батьків та дітей

З 1 по 8 жовтня у Львові відбудеться традиційний Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев-2021», який «перетворює Львів на величезну театральну сцену і дарує яскраві враження і відчуття гостям міста і його мешканцям». Цьогоріч фестиваль сценічний, однак з уже традиційними вуличними заходами та карнавальною ходою з нагоди відкриття (за умови, якщо не буде карантинних обмежень). «Свято має бути! Попри умови сьогодення, маємо, як завжди скеровував нас Ярослав Васильович (засновник і багаторічний директор фестивалю «Золотий Лев» Ярослав Федоришин. – Ред.), дарувати людям надію й обов’язково підкреслювати, що свято завжди з нами», – каже «Ратуші» головна адміністраторка театру та фестивалю Жанна Мурая.

Театри з Польщі, Угорщини, Італії, Грузії, Ірану, Канади та України показуватимуть вистави в театрі «Воскресіння», Першому театрі, театрі імені Лесі Українки, театрі ім. М. Заньковецької, Центрі Довженка на Сихові й на площі перед Львівською оперою. Усі учасники, які приїхали на фестиваль, пройшли повний курс вакцинації в себе вдома. Вистави закордонних колективів ітимуть зі синхронним перекладом у навушниках.

Відкриє імпрезу Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича з прем’єрою «Формула кохання» за мотивами Г. Горіна. Відомий у Європі театр «A-Part» у коопродукції з театром «Amareya» з польського міста Катовіце покаже виставу в режисурі М. Херіча «Чотири». Оперуючи тілом, світлом і жестом, автори творять картину про символіку цифр, а оголені жіночі тіла одночасно постають як реквізит, декорація та актори. Театр «Потлах» з італійського міста Фара ін Сабіна репрезентує прем’єру «20 тисяч льє під водою» Ж. Верна. «Постановка здобула багато нагород на міжнародних фестивалях. У ній використано надзвичайні світлові ефекти, актори буквально «занурені» в чарівну, майже казкову декорацію, зроблену з цифрових проєкцій та сучасних світлодіодних ліхтарів. Вистава занурить глядачів у фантастичну атмосферу глибинного моря і капітана Немо, вона підходить для перегляду з дітьми від 4-х років. Я була здивована, що зі 108 передбачень Жуля Верна не справдилися тільки чотири», – коментує Жанна Мурая.

Один з улюблених колективів золотолевівської публіки — Тбіліський вільний театр Автанділа Варсімашвілі — представить сучасну комедію «2030 — Нам нічого втрачати». Унікальний проєкт «Емігранти» польського драматурга С. Мрожека про протистояння різних світів покаже угорський театр «Petofi» спільно зі словацьким театром «Jokai». Актори гратимуть виставу в своєрідній «клітці». Іранський театр з Тегерана «Segane» покаже дві постановки – «Жінки Аушвіцу» Алі Сафарі в постановці автора та «Голодомор» у постановці Рахі Хаджі Зейнал, у якій ідеться про події в Україні — Голодомор 1931 – 1932 років, Крим 1944-го та Україну після Другої світової війни і Революцію Гідності 2014 року.

Серед родзинок імпрези — вистава «Театр сміху й гріху, або «Український декамерон» Кліма у постановці Андрія Душного в Чернігівському обласному Молодіжному театрі; «Це все вона» про спосіб відновити зв’язок батьків і занурених у павутиння комп’ютерних технологій дітей від Незалежного театрального проєкту з Києва з Риммою Зюбіною та Олегом Коркушком у головних ролях; детектив «Імітація» І. Франка у постановці Ігоря Матіїва від Київського академічного драматичного театру на Подолі; «Маленький принц» Камерного театру Бартока з Угорщини; лауреат премії «Гра» — вистава Карпенка-Карого «Наймичка» Чернігівського обласного муздрамтеатру імені Тараса Шевченка у постановці Анастасії Кузик.

Першого дня фестивалю Львівський театр «Воскресіння» представить на площі перед Оперою вуличний варіант постановки «Відлуння», присвячений світлій пам’яті Ярослава Федоришина, а завершиться захід вуличною прем’єрою театру — виставою «Па-де-де» у постановці Алли Федоришиної.

Наталя ДУДКО

Share.

Leave A Reply