Вівторок, 30 Травня

Чи буде у Львові вулиця на честь загиблих кіборгів?

Захисники Донецького аеропорту пропонують присвоїти імена загиблих кіборгів вулицям та школам Львова — пише «Четверта студія» з посиланням на «Укрінформ».

«Для нас важливо, щоб про людей, які захищали Донецький аеропорт, не забули. Найменше, що ми можемо зробити для загиблих, — пам’ятати про них. Тому є необхідність присвоювати вулицям, школам, у яких навчалися загиблі кіборги, їхні імена. В Солонці новий квартал назвали на честь захисників ДАПу. У Львові — жодної вулиці. Ми з 2017 року звертаємося до місцевої влади назвати одну з них іменем Героя України Ігоря Зінича. Поки що нас не чують. Але ми цього доб’ємося, бо він наш», — розповів директор Будинку воїна, «кіборг» Олег Височанський.

Він нагадав, що Ігор Зінич — медик, який відмовився від евакуації з аеропорту. «Сказав, що не покине ДАП, допоки тут залишається хоч один боєць 80-ки», — додав Височанський.

Під час зустрічі кіборгів з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким очільник облдержадміністрації пообіцяв посприяти у розв’язанні питання щодо присвоєння імен новітніх українських Героїв вулицям, проспектам та школам Львова.

Довідка. Оборона Донецького аеропорту тривала з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі. Загалом, за офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули близько 100 військових.

Н. Д.

Share.

Leave A Reply