Вівторок, 30 Травня

Чи варто подавати руку вбивці?

Відповідь на це, здавалось би, важке питання, проста. Якщо ти обізвав когось, скажімо, лайливим словом з лексикону футбольних фанів, а потім ви зустрілись і поручкались, то хто з вас у більш принизливому становищі?

Отже, президенти США та Росії Джо Байден та Володимир Путін таки мали зустріч у Женеві. Саміт проходив на віллі Ла Гранж на березі Женевського озера — там само, де у 1985 році зустрічалися Михайло Горбачов і Рональд Рейган. Гостей зустрів президент Швейцарії Гі Пармелен. Зустріч розпочалася вчасно о 14:30 за Києвом. Путін, який має звичку запізнюватись на офіційні заходи, прибув незвично вчасно, зазначає кореспондент ВВС із Женеви. Погодьтесь, кожна хвилина запізнення могла коштувати йому дуже дорого…

Cаміт складається з трьох частин: бесіда у вузькому складі, а потім переговори в розширеному колі з невеликою перервою. Розмови Путіна з Байденом віч-на-віч програмою не передбачено. Очікується, що переговори триватимуть 4-5 годин. По завершенні переговорів Байден і Путін мають провести окремі пресконференції. Лідери двох країн планують обговорити низку питань: контроль над озброєнням, ситуацію на Донбасі, діяльність російських хакерів, ув’язнення Алєксєя Навального, зміни клімату.

Нагадаємо, Джо Байден в інтерв’ю виданню ABC у березні 2021 року розкрив деталі своєї телефонної розмови з Путіним. Лідер США наголосив, що попередив російського лідера про можливу відповідальність за втручання у вибори у Штатах у 2020 році. Окрім того, відповідаючи на запитання, чи «ви думаєте, що він вбивця?», Байден відповів ствердно. Водночас вже у червні 2021 року Байден уникнув прямої відповіді на це запитання.

На момент виходу у світ газети «Ратуша», президенти Росії та США Володимир Путін і Джо Байден завершили переговори у вузькому складі в Женеві. Зустріч почалася на віллі Ла Гранж в середу о 14:36, й завершилась о 16:19. На переговори у вузькому складі було відведено приблизно півтори години, однак бесіда тривала майже дві години.

Американський лідер заявив, що розраховує обговорити сфери потенційної співпраці та розбіжності. Він також підкреслив, що «завжди краще зустрічатися віч-на-віч». Крім того, директорка з комунікацій Білого дому Кейт Бедінгфілд заявила, що Байден не кивав головою у відповідь на питання американських журналістів про те, чи довіряє він Путіну. «Там була безладна штовханина, і репортери перекрикували одне одного. Президент США очевидним чином не відповідав ні на одне з цих питань, він кивав на знак вдячності пресі загалом. Він лише два дні тому говорив на своїй пресконференції: «Спочатку перевіряй, а потім уже довіряй», — написала вона.

Як зазначає британська Times, очікувати потепління у відносинах Москви і Вашингтона після зустрічі не варто. Володимир Путін пересидів на посаді вже чотирьох американських президентів, нинішні відносини країн стали ще гіршими, ніж раніше, і важко уявити, що під час саміту сторони домовляться про щось осмислене, вважає видання. Максимум, для чого потрібна зустріч, — забезпечити деяку передбачуваність у відносинах після хаотичного періоду правління Трампа, пише Times. Це передусім потрібно Путіну: російська економіка перебуває у дуже нестійкому стані. Він докладе всіх зусиль, аби хоча б відтермінувати нову порцію американських санкцій.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply