Четвер, 23 Березня

Дитина «під ключ»

СБУ викрило схему продажу немовлят за кордон

Служба безпеки України викрила на Харківщині групу зловмисників на чолі з київськими репродуктологами. Ділки налагодили схему «постачання» іноземцям немовлят начебто у межах програми сурогатного материнства.

До складу організованої групи входили мешканці Київської та Харківської областей, повідомляє пресслужба СБУ у вівторок, 27 липня. Зловмисники допомагали іноземцям оформити фіктивний шлюб з громадянками України, а «свої» медики згодом офіційно засвідчували «безпліддя» дружини. Це було підставою для офіційного застосування допоміжних репродуктивних технологій, наголошується в повідомленні. Як тільки жінка народжувала дитину, фіктивний шлюб розривали та іноземець формально діставав право на вивезення дитини за кордон. Дитина з повним пакетом підроблених офіційних документів обходилася замовникові у 60 тис. доларів США, повідомляє Служба безпеки України.

Під час обшуків у центрі репродуктивної медицини та домівки учасників схеми вилучили телефони, комп’ютери та документи «з доказами протиправної діяльності». Учасникам схеми повідомили підозру одразу за двома статтями — про неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником та про службове підроблення.

М.С.

Share.

Leave A Reply