Е-квиток чи квиток — платимо більше!
Виконавчий комітет встановив тарифи на послуги з перевезення пасажирським транспортом на маршрутах загального користування у Львівській міській територіальній громаді. Відповідно до цього рішення затвердили тариф, вартість абонементів для пасажирів та вартість 1 км транспортної роботи, за яким у подальшому перевізники отримуватимуть оплату за надані місту транспортні послуги. Про це пише «Четверта студія» з посиланням на пресслужбу ЛМР.
Тож вартість разового електронного квитка на одну поїздку з можливістю пересадки впродовж 40 хвилин залишається на рівні 10 грн (а якщо не встиг за 40 хвилин у корках доїхати і пересісти — твої проблеми. — Авт.). Вартість перевезення одного місця багажу — теж 10 грн.
Разовий квиток, придбаний у водія, без можливості пересадки, коштуватиме 15 грн. «Цією нормою хочемо стимулювати пасажирів у подальшому використовувати безготівковий розрахунок, який є «серцем» електронного квитка, і далі, можливо, будемо взагалі відмовлятися від готівкового розрахунку, бо безготівковий розрахунок — ключовий момент у впровадженні е-квитка», — пояснив Олег Забарило. Штраф за незареєстрований проїзд становитиме 200 грн. Вартість проїзного абонемента на 30 днів складе 420 грн, на 90 днів — 1200 грн, на 180 днів — 2200 грн та річного — 3650 грн.
Абонемент для студентів на 30 днів за наявності персоналізованої транспортної картки «ЛеоКарт» коштуватиме 210 грн, на 180 днів — 1100 грн. Учні користуватимуться громадським транспортом без обмежень.
Люди, які мають право на пільгу у Львівській МТГ, та пільговики з інших територіальних громад України, матимуть 60 безоплатних поїздок щомісяця. Однак пільговики з інших громад під час оформлення проїзної картки мають сплатити вартість електронного носія — 60 грн (як вам? — Авт.).
Щодо туристичних абонементів, то на 1 день він коштуватиме 35 грн, на 2 дні — 60 грн, на 3 дні — 80 грн та на 7 днів — 200 грн.
Рішення набуває чинності з 13 січня цього року, але не раніше початку функціонування автоматизованої системи оплати проїзду в пасажирському транспорті.
«З 13 січня починаємо поетапно впроваджувати е-квиток у комунікації з пасажирами. Спочатку запускаємо його для пільгових категорій пасажирів, мусимо відтестувати, чи коректно працює система, чи немає збоїв, і тоді плавно переходимо до безготівкової оплати й оплату з боку міста за транспортну роботу перевізникам. Рекомендації ЄБРР та компанії «Мікроелектроніка» — поетапно моніторити процес. Одномоментно запроваджувати всі елементи безготівкового розрахунку та оплати перевізникам — ризиковано. Мусимо дбати про збереження персональних даних пасажирів та безпеку фінансових операцій», — розповів Олег Забарило.
Також посадовець акцентував, що, відповідно до чинного законодавства, після впровадження
е-квитка можливість користування громадським транспортом для пільговиків за посвідченнями ВТРАЧАЄТЬСЯ! Однак у місті все-таки буде адаптивний період для пасажирів, які ще не отримали персоналізованих транспортних карток.
«Ми будемо з 13 січня мотивувати пасажирів використовувати транспортні картки. Звичайно, на початку санкції до пасажирів, які не отримали ще транспортних карток, не буде. Але ми максимально комунікуватимемо з ними, щоб вони все-таки отримали транспортну картку і надалі користувалися тільки нею, бо в кінцевому результаті пільговики зможуть безоплатно користуватися громадським транспортом виключно за наявності транспортних карток», — зазначив Олег Забарило.
Він додав, що до 13 січня заплановано видати транспортні картки всім, хто звертався попередньо. На сьогодні таких звернень — понад 100 тис., а роздрукованих карток — близько 35 тис.
Також посадовець нагадав, що сьогодні в місті діє 19 пунктів попереднього приймання і видавання документів на виготовлення е-квитка та ще 6 пунктів, де квиток виготовляють одразу — впродовж 10-15 хв.
А от, як зазначили в ЛКП «Львіватодор», пільгові персоналізовані транспортні картки «ЛеоКарт» за 10-15 хвилин можна отримати на місці після оформлення заяви вже у 6 локаціях Львова у 19 адміністраторів.
Зокрема:
у Центрі обслуговування пасажирів на вул. Горбачевського, 10 (оснащено 11 принтерами);
у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій на вул. Пекарська, 41 (оснащено 1 принтером);
у ЦНАП на вул. Виговського, 32 (оснащено 2 принтерами);
у ЦНАП на просп. Червоної Калини, 72-а (оснащено 2 принтерами);
у ЦНАП на вул. К. Левицького, 67-а (оснащено 2 принтерами);
У ЦНАП на вул. Хвильового, 14-а (оснащено 1 принтером).
«Зазначимо, що загалом є 36 точок видавання пільгових персоналізованих транспортних карток «ЛеоКарт»: 17 точок працюють на видавання «ЛеоКарток» пільговикам, які подавали документи ще з жовтня минулого року, та 19 точок у 6 локаціях — на видачу карток відразу в момент подання документів за принципом ППО «прийшов — подав — отримав».
Всього ми готові видавати близько 4 тисячі карток на день. Так, розгорнуто мережу, яка дозволяє одночасно видавати 2720 карток на день пільговим категоріям населення, які подавали документи на отримання «ЛеоКарти» з жовтня минулого року, та 912 карток на день особам, які подали документи цього ж дня», — розповіли у ЛКП «Львіватодор».
Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК