Середа, 7 Червня

Карикатури на всіх президентів. Окрім Зеленського

Київська публічна бібліотека імені Лесі Українки прибрала з виставки роботу українського карикатуриста Олега Смаля зображення президента Володимира Зеленського. Про це пише “Четверта студія” з посиланням на ВВС. Хоча ще 19 липня, коли відкривали виставку художника, сама ж бібліотека похвалилась, що у представленій колекції є карикатури на всіх президентів України.

За кілька днів після відкриття виставки почався скандал. “Перший випадок у біографії. Не хочу, щоб на мою виставку в бібліотеці ім. Лесі Українки приходили люди. Причина — на фото. На порожньому місці була карикатура на президента Зеленського. Дрібниця, але я з такою виставкою виглядаю “хоробрим” карикатуристом, котрий насміхається безжально над колишніми президентами і боїться нинішнього. Роботу зняли організатори виставки — “кабы чего не вышло…”, — написав відомий своїми політичними карикатурами для видань “Дзеркало Тижня” та KyivPost  Олег Смаль і опублікував фото з порожнім місцем, де була карикатура на чинного президента.

У розмові з ВВС News Україна Олег Смаль пояснив, що зняття карикатури обґрунтували можливою образою почуттів чиновників, які у бібліотеці пишуть іспити з української мови.

Директорка бібліотеки імені Лесі Українки Ольга Романюк зазначила ВВС News Україна: “Будь-яких портретів чи зображень чинних президентів на стінах приміщень державної установи ми ніколи не вивішували за незалежної України. Цього разу ми ухвалили рішення не вивішувати ще й через те, що серед наших відвідувачів багато тих, хто обрав і досі підтримує нинішнього президента. І гостро реагує на такі речі”.

Ольга Романюк наполягає, що попри наше бажання чи небажання, Зеленський — законно обраний більшістю. “Я особисто голосувала не за нинішнього президента, то був мій особистий громадянський вибір”, — додає вона. Директорка припускає, що художник просто може бути ображений через те, що на відкриття виставки прийшло тільки з десяток людей. За її словами, більшість співробітників бібліотеки цю роботу щодо президента сприйняли не як карикатуру на політичну діяльність президента, а як карикатуру на нього як людину.

Share.

Leave A Reply