П’ятниця, 29 Березня

«На щиті»: спогади про загиблих на Сході військових

Військова журналістка і волонтерка Ірина Вовк презентувала книжку спогадів про військових, які загинули на Сході. У тритомнику «На щиті» зібрані розповіді родин про 155 загиблих на війні бійців. Презентація відбулася

22 серпня у Парку культури, там розмістили портрети загиблих воїнів, історії яких є у книзі, повідомляє «Суспільне. Львів».

«Це сповіді родин, які були художньо адаптовані. Болить кожна історія. Найбільше болить Діма Жуков, бо це перший мій друг, який загинув на війні. Це така найболючіша, найперша рана. Є інші хлопці, яких я знала. Донецький аеропорт — місце, куди я регулярно їздила, в околиці, коли їздила на фронт. І для мене всі загиблі хлопці з Донецького аеропорту, як рідні. І кожна історія — важка», — розповідає авторка тритомника «На щиті» Ірина Вовк. Авторка збирала спогади по всій Україні, про бійців різних підрозділів. Каже, що спочатку не планувала створювати книгу, але захотіла, щоб ці історії прочитала вся Україна. Тритомник поділений на три частини: «Іловайськ», «Донецький аеропорт», «Дебальцеве», хоча книга містить ще десятки боїв по лінії фронту. В рамках презентації в парку розмістили 155 портретів загиблих воїнів з усієї України, повідомляє видання 032.ua.

На подію з Києва приїхала Світлана Сухенко. Її чоловік Максим Сухенко загинув 29 серпня 2014 року під час виходу із Іловайська. Спогади про нього є в тритомнику «На щиті». «Спогади про нього. Про те, як ми з ним спілкувалися. Про свої відчуття. Все, що було тоді — як ми його шукали. Бо ми з мамою їздили до Дніпропетровська і Запоріжжя шукати його тіло. Бо коли нам подзвонили і сказали, що він поранений — у нас була надія, що він у лікарні. Ми його не знайшли ні в лікарнях, ні в моргах. З батальйону побратими вказали чітко місце, де його залишили, і те село назвали. І ми дізналися, що його поховали на місцевому кладовищі селяни. Ми його ексгумували», — каже вдова Світлана Сухенко.

Також у Парку культури встановили нову інсталяцію — про трагічні події в Іловайську. Нагадаємо, 29 серпня 2014 року українські військові виходили із Іловайська. Для них організували зелений коридор. Під час виходу українських військових почали обстрілювати. Інсталяцію презентували в рамках проєкту «Календар війни». Це третій епізод інтерактивного пам’ятника в парку, встановленого з ініціативи та власними силами його працівників. Першим епізодом став макет літака Іл-76, який збили проросійські бойовики над Луганськом. Другим — деактивований снаряд установки БМ-21 «Град», саме такими снарядами російські війська з території РФ розбили табір ЗСУ у Зеленопіллі.

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply