Вівторок, 30 Травня

Німецьке фіаско Зеленського

Все сталося САМЕ ТАК, як і прогнозували експерти. Повний провал української дипломатії, яка заклопотана тим, як би потужніше здружитись із китайською Компартією. То який же результат поїздки в Німеччину ЗЕ-президента? І чому саме дотеп: «Дурне поїхало в турне» — став домінантою цього візиту?

Отже, за результатами робочого візиту Зеленського в Німеччину проаналізуємо те, що відомо на цей час. ЖОДНИХ офіційних документів підписано або узгоджено не було.   Заплановане для обговорення питання військового співробітництва з Німеччиною не обговорювалося, бо міністерка оборони Німеччини Аннеґрет Крамп-Карренбауер відмовилася від зустрічі з Зеленським. Чи не мала часу говорити з Верховним Головнокомандувачем, чи просто побридилася — питання дискусійне. Факт доконаний: Зеленський не зміг подивитися в очі і Крамп-Карренбауер.

Основні моменти домовленостей про обсяги газу, що мають гарантовано прокачуватися через українську ГТС перенесені для вирішення новим складом уряду Німеччини. Питання про модернізацію української ГТС і обсяги фінансування цих робіт перенесені для вирішення новим складом уряду Німеччини.Німеччина відмовилася обговорювати питання деокупації Криму. Німеччина наполягає на законодавчій імплементації “формули Штайнмаєра”, яка передбачає виведення окупаційних військ РФ після проведення місцевих виборів на Донеччині і до передачі під контроль України державного кордону України. Питання щодо надання фінансової допомоги Україні в розмірі 2 млрд євро перенесені для вирішення новим складом уряду Німеччини.

Питань кілька. Перше: чого їздив? Друге: де нові кластери? Третє: доки це геополітичне позорище буде тривати? Четверте: а може, до Байдена в США їхати просто не треба? Навіщо нашу домашню ганьбу демонструвати усьому світу ще раз? Хоча питання, зрозуміло, риторичні…

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply