Четвер, 1 Червня

Ніяких операцій?!

Відтермінування планових операцій у “помаранчевих” регіонах діє від початку адаптивного карантину. Проте, через стрімке поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в Україні планові операції та госпіталізації призупинили, але оперативні втручання за життєвими показами проводитимуться й надалі. У цьому запевнив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі програми “Свобода слова” на ICTV, — інформує “5 канал”.

“У нас припинені планові операції та планова госпіталізація, крім тих операцій, які за життєвими показами обов’язкові до виконання. Це онкозахворювання, пологи, це решта оперативних втручань і госпіталізацій, які неможливо відтермінувати”, — зазначив Степанов.

За його словами, норма про відтермінування планових операцій діє на території регіонів із “помаранчевим” рівнем небезпеки від початку адаптивного карантину. Пізніше пресслужба Міністерства охорони здоров’я у себе на сайті уточнила, у яких саме випадках оперативне втручання все ж відбуватиметься:

* надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

* надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

* надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

* надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

* надання планової медичної допомоги закладами охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

* проведення інших невідкладних і термінових заходів із госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Варто додати, що у стаціонарах — 2143 пацієнтів, з них: у Львівській обласній інфекційній лікарні — 175, у Центрі легеневого здоров’я — 189, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих — 206, у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ» — 14, у ОКЛ — 46, у ЛШМД — 279, у 1 МКЛ — 104, у 5 МКЛ — 91, у 8 МКЛ — 122, у 1-му пологовому будинку — 17, у Стрийській міській лікарні — 131, у Стебницькій міській лікарні — 102, у Рудківській лікарні — 81, у Новояворівській РЛ №1 імені Юрія Липи — 124, у Кам’янка-Бузькій ЦРЛ — 67, у Сокальській ЦРЛ — 51, у Жовківській ЦРЛ — 78, у Жидачівській ЦРЛ — 54, у Самбірській ЦРЛ — 42, у Буській ЦРЛ — 47, у Пустомитівській ЦРЛ — 67, у Перемишлянській ЦРЛ — 56.

Share.

Leave A Reply