Неділя, 4 Червня

ТіЩоНалякалиПотерпілого

Є чудесний одеський анекдот: «Яшо, ти знаєш, що похорони Семена Марковича перенесли з середи на четвер?» — «А що, йому стало краще?». Власне саме його згадуєш, коли спостерігаєш епопею з судовими переслідуваннями Зе-режимом волонтерки та нардепа Софії Федини та військового інструктора Марусі Звіробій.

   Ось і судове слухання, котре мало відбутися в Галицькому суді міста Львова у вівторок, 10 листопада, справляло враження дійства, яке влада задумувала як елемент залякування, а тепер і сама не знає, що з цим усім робити. Було все: фейкове «замінування» суду, евакуація працівників суду, псячий холод, знущальні транспаранти, бочка з багаттям, виступи героїнь цього дійства, селфі, селфі, селфі, численні виступи присутніх, чиї емоції дещо приховували медичні маски, чай і плов від біженців із Криму, десант народних депутатів, не допускання на судове слухання журналістів, родзинка — емоційний виступ п’ятого Президента України Петра Порошенка. У своєму зверненні до всіх українців п’ятий президент наголосив: «Дорогі друзі! Шановні українці зі всього світу. Сьогодні відбувається подія не Львова чи Галичини і не тільки України. Це — подія всього світу. Чи дамо ми Україні повернутись до часів Януковича, коли патріотів судили за пост на фейсбуці? Чи дамо ми перетворити Україну на Росію Путіна чи Білорусь Лукашенка, де патріотів кидають за ґрати лише за свободу висловлювань чи свободу зібрань? Кидають за ґрати саме волонтерів, патріотів та воїнів. Чому? Бо вони їх бояться. Вони ніколи їх не розуміли так само, як ніколи не розуміли та не любили Україну та українське. У той час, коли треба було встати на захист України.

Як Верховний Головнокомандувач, пишався сміливістю та рішучістю Марусі Звіробій під час служби в десантно-штурмових військах. А волонтерка та доброволець Софія Федина кинула домашній комфорт, вона — міжнародник, викладач, відома співачка та голос Майдану, вирішила, що для неї нічого важливішого не існує в житті, ніж бути на фронті та допомагати армії.

У той час інші заслужили відомість лише виконанням творів на піаніно і дезертирством з армії. Це — два різні світи, які не перетинаються.

Вони якимось дивом прийшли до влади рік тому. Сьогодні вони вважають себе потерпілими. Потерпілими не стільки від Марусі та Софії. Потерпілими від всіх українців. Це відчуття потерпілості стало ще гіршим після 25 жовтня, коли більшість українців дали їм гарбуза. Коли вони бездарно програли волевиявлення українських громадян уже через рік. Апофеоз цього програшу зробили їм львів’яни. Львів’яни, які відмовили їм у праві бути присутніми у Львівській міській раді. Ви — круті і розумні. З вас починаються зміни в усій Україні. Ви все зрозуміли ще в 2019-му. Львів’яни, ми вас дуже любимо». Врешті нардепів таки допустили в зал суду і з запізненням у дві години засідання розпочалося.

А от апофеозом імпровізованої акції стало прибуття з Івано-Франківська картонного піаніно! До речі, автомобіль із піаніно дорогою зупиняла поліція і перевіряла на наявність небезпечних речовин. Як повідомили організатори акції, «шкода, що потерпілий (президент Зеленський) сьогодні захворів, адже він міг би показати своє вміння щось робити на цьому піаніно одним відомим усім органом».

Нагадаємо, що справа стосовно звинувачення Звіробій і Федини у «погрозах президенту» триває вже не перший місяць, але головний потерпілий, Володимир Олександрович Зеленський, до суду приїжджати не поспішає — кілька тижнів тому йому нібито «не повідомили», а цього разу в нього і глави Офісу президента Єрмака виявили ковід.

Вислід суду, до речі, був прогнозований: Галицький районний суд відмовив у відводі судді, про який клопотали адвокати нардепки Софії Федини та волонтерки Марусі Звіробій. Дата наступного засідання у справі нібито образ президента Зеленського стане відома після 13 листопада. Щоправда, на це засідання суддя, який головував, таки дозволив присутність журналістів, хоча і в обмеженій кількості — лише дві телекамери. «13 листопада будуть оформлені остаточні документи цього рішення і після цього буде повідомлено, коли відбудеться наступне засідання», — сказала пресі Софія Федина. Також після цього справа повернеться до судді, яка вела перше засідання, — Ірини Волоско.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply