П’ятниця, 2 Червня

Омана Брюховицького Діснейленду

Черговий популізм бургомістра Садового?

Міський голова Львова Андрій Садовий днями заявив про намір збудувати на території Брюхович парк розваг з атракціонами. За його словами, обговорення щодо такого будівництва вже тривають, а реалізовувати ідею планують, як тільки селище увійде до складу Львівської ОТГ.

“Плануємо серйозні речі на майбутнє. Ми починаємо жити у Львівській ОТГ, територія якої збільшується десь на 65 %. Ми отримуємо нові локації, відповідно й нові можливості. Нині ми серйозно обговорюємо варіант будівництва парку розваг на території Брюхович. Це має бути щось на зразок Europa Park в Німеччині. Місто під це готове випускати облігації, щоб увійти в цей бізнес хоча б на 10 %. Якщо такий парк зробити, то ви та ми завжди будемо мати туристів із сусідніх держав та всієї України”, — повідомив Андрій Садовий.

До слова, “Європа-Парк”, на зразок якого мер Садовий хоче збудувати Брюховицький “діснейленд” є другим за відвідуваністю парком розваг у Європі після, власне, Діснейленду в Парижі.

Парк із понад сотнею атракціонів розташований на площі 90 га в місті Руст в федеративній землі Баден-Вюртемберг на південному заході Німеччини, що зовсім поруч із відомим німецьким курортом Баден-Баден. Щороку в парк приїжджає понад 5,5 мільйона відвідувачів, а його річний дохід — близько 350 мільйонів євро.

Та чи реально спорудити таку неймовірну приманку для туристів і золоту жилу для міста в невеличкому зеленому селищі поблизу Львова?

Депутат Львівської міської ради Валерій ВЕРЕМЧУК каже: загалом, навіть хороша ідея створення такого парку з уст Андрія Івановича звучить, скоріше, як голий популізм. “Парк атракціонів для Львова, як для міста, що є популярним серед туристів, це було б цікаво. Але такі декларативні заяви без концепції, без прив’язки до якогось конкретного місця, швидше скидаються просто на піар, — каже депутат. — Вже заявляли й інші представники “Самопомочі” про McDonalds на Сихові, наприклад, рік тому, але не пройшов кандидат — і нічого немає. Ідея є на рівні “а добре було би…”, але якби справді був такий намір, то за 15 років вже були б якісь конкретні проєкти, пропозиції, обговорення та дискусії з мешканцями, адже треба було б слухати і їхню думку, як це правильно організувати. Тож ідея потрібна, але якби вона звучала від того, хто вперше балотується на пост міського голови, вона б звучала більш правдоподібно”.

За словами Валерія Веремчука, побудувати такий парк можна лише за гроші інвесторів. “Це однозначно інвестиційні кошти, точно не гроші міського бюджету, який у нас із великими дірками, цього року особливо, і який використовується дуже неефективно. Бачимо, що понад 900 мільйонів зловживань за півтора року знайшла державна аудиторська служба. То чи інвестори сьогодні готові вкладати свої гроші? Потрібно створити умови, щоб і українські, й іноземні інвестори могли спокійно залучати гроші в якісь цікаві інвестиційні проєкти. А поки що це, як на мене, це лише одна з невикористаних передвиборчих фішок Садового”.

Якщо в міського голови Львова є таке бажання будувати парк розваг, чому в нашому місті досі не оновлений Парк культури імені Богдана Хмельницького?, — риторично запитує депутат Львівської міськради Петро АДАМИК.

“У нас є прекрасний Парк культури імені Богдана Хмельницького, і за 15 років каденції Андрія Івановича Садового було декілька спроб зробити конкурс на цілий парк атракціонів. Так як це зробили у Харкові — коштом міського бюджету там створили прекрасний парк. Кернес, за всієї його контраверсійності, цей проєкт реалізував. В нас також було декілька спроб оновити колесо огляду, було також бажання декількох підприємців поставити якісь такі оглядові речі в районі центру і Високого Замку, в нас провели якийсь інвестиційний проєкт на канатну дорогу до Високого Замку. Де це все? — каже депутат. — Те, що Андрій Іванович заявив, це лише слова. Знаю, що він ще й заявив, що ми хочемо до себе взяти зимову Олімпіаду 2030-го року. Гадаю, для того, щоб стати ще раз міським головою, він скаже, що Львівська міськрада під час його „надцятої” каденції запустить свій супутник. Говорити легко, але з того, що ми бачимо, організувати щось із великих проєктів Андрію Садовому не вдається”.

Як зазначив Петро Адамик, попри те, що будівництво парку розваг — чудова ідея, виконавець у неї — далеко не найкращий. “Наш міський голова, як свідчить досвід, не в стані зібрати команду, щоб реалізувати такі амбітні речі. Євро-2012 — заслуга не Андрія Івановича, а заслуга географічного положення міста Львова. Згадайте, як ми стадіон будували. Скандал почався на стадії проєкту. Весь мій досвід говорить, що менеджмент Садового до таких проєктів не готовий. Тим більше, його команда вже сто разів помінялась. Скільки в нас змінилося заступників, керівників, іде така собі череда звільнень. Для чого? Щоб кінців не знайти? Чи щоб не було потім у кого спитати? — наголосив Петро Адамик. — Що ближче до виборів, то більше буде солодких обіцянок, бо бажання переобратися є, а продемонструвати попередні здобутки — нема що. То ми ще будемо чути багато цікавих заяв і планів”.

Мешканка Брюхович Ірина Сало вважає, що мешканці повинні чітко знати, що саме і в якому місці заплановано. “Особисто я б  хотіла підтримати такий проєкт, але за умови, що знатиму конкретно, що ми розглядаємо і в якому конкретно місці це планується. Наразі я, як мешканка Брюхович, чула про три різні версії, де цей парк з атракціонами потенційно може бути. Це три різні місця у Брюховичах… Усі три версії — нині лише як версїі, яка з них правдива — невідомо, — зазначає Ірина Сало, — По-друге, хочеться розуміти, який цей парк матиме вигляд — чи передбачено там парковки, доїзди громадського транспорту, яку площу він займатиме взагалі. Та головне — чи не буде він замість лісу/парку чи озера, яких у Брюховичах вже й не дуже залишилось… Аби  не вийшло, що поставлять три гойдалки, а довкола — лише готелі. На жаль, маю підстави думати про найгірше, бо у Брюховичах, та й по Львову загалом, існує практика, коли на папері будують спортивно-відпочивальні комплекси, а по факту отримуємо лише котеджі. Тому як ідея — то, звичайно плюс. Але без конкретики наперед — то мінус”.

Уляна ДЕПУТОВИЧ

Share.

Leave A Reply