Субота, 28 Січня

ПРИНИЖЕНА АРМІЯ УКРАЇНИ

На жаль, останніми місяцями я не так часто спілкуюсь із хлопцями,для яких війна стала просто важкою роботою. Коронавірус обрізає можливість бачити очі поранених у львівському шпиталі, а вимушена бездіяльність війська, яку зелені керманичі, замість терміну «капітуляція», називають «всеохопним перемир’ям» — відбиває бажання їхати на «нулі»… Але час від часу все-таки щастить зустрітися з тими, хто, попри спротив керівництва України, і далі з останніх сил збройно тримає небо України. І бійці розповідають просто дивовижні й страхітливі речі…

Мій давній знайомий прибув у короткотермінову відпустку просто з «передка». За його спиною — журналістика, добрбат, півтора року війни — і знову підписаний контракт, вже у Зефілістичні часи. Саме від нього я почув таку річ: «З’явилась нова когорта бійців — «зелена гвардія». Їм начхати на ідеали Майдану, визволення території України, і майже всі вони на виборах підтримали формулювання «Главноє пєрєстать стрєлять». Цим хлопцям ПІДХОДИТЬ фронтова тиша, і їхнє головне кредо: «Добрі гроші на карточку йдуть, «убедешка» гарантована, на передовій тебе не вб’ють, бо не стріляють – чому й не служити в ООС?». Саме вони не шкодують, що вибрали Зеленського. Переважно це — рядовий склад.

Бойовий офіцер-морпіх, ім’я якого я знаю, але називати точно не буду, виклав своє бачення подій на війні: «Пам’ятаєш, «зелені» домовились із Путіном почати здавати позиції, які ми криваво відвойовували впродовж кількох років? Знаєш, чому тоді багато військових тупо мовчали? Правильно: вони чекали, що повернуть ВСІХ полонених хлопців, яких тортурують у сєпарів на підвалах уже кілька років. Їх повернули? Ні. Я думаю, що їх і не планували повертати. Пізніше була здача наших інтересів у Керченській протоці: влада ПОМІНЯЛА наших моряків на російських терористів і диверсантів, хоча Росія мала просто ПОВЕРНУТИ наших військовослужбовців за рішенням міжнародного суду. Але президент Зеленський просто підіграв Раші, здійснивши цей потрібний Кремлю обмін. Пізніше Москва без всякого обміну повернула нам українські катери, бо боялась потрапити під «морські санкції», що ще раз підтверджує, що вся наша військова доктрина вже другий рік будується на боягузтві влади, її самоприниженні, а також деморалізації та приниженні армії. Саме капітулянтська політика призведе до того, що можуть бути одним розчерком пера перекреслені всі здобутки нашого війська, а найголовніше – всі наші жертви. Не віриш? Маєш сумнів, що армія деморалізується від тупого ходіння в наряди на ФРОНТІ? Через деморалізацію з армії йдуть найбільш досвідчені бійці, Нестача по бойових підрозділах — у середньому 50 — 60 відсотків. Напівпорожні ВОПи і РОПи.

Забажаєш переконатися — спробуй спокійно проаналізувати, яких ударів ЗСУ зазнала за цей час не від ворога, а від дій та бездіяльності власних очільників».

І я спробував. Проаналізував — і онімів.

Спершу — була «Нормандська зрада»

Так, саме зрада. Хто б і що нам не говорив. Фіксуємо. Спочатку Зеленський наказав відступити з Петрівського, Золотого-4, Станиці Луганської та Катеринівки. Перед відступом були ліквідовані лінії укріплень. Здали 116 позицій, це ВОПи — взводні опорні пункти, РОПи — ротні опорні пункти, бліндажі та секрети. Все це відвойовувалось і будувалось кров’ю наших рядових та офіцерів. Бійці

24-ки розповідали мені, що російські війська та колаборанти закріплюються на позиціях серйозно і надовго. Вони приганяють екскаватори, крани, завозять бетон, швелери, арматуру, будують великі міцні залізобетонні бліндажі, які проб’є не кожна міна. Сьогодні українська ОБРАНА влада вже цілком готова здати позиції Українського війська під Авдіївкою, Щастям і Широкиним — усі ці три  пункти стратегічно важливі для військових і абсолютно не важливі для Зе-гаранта, який готовий здаватись, здаватись і здаватись, бо власне в його розумінні тотальна капітуляція і є надійною запорукою миру!

Ніхто не заморочується питанням: а навіщо ми робимо всеохопне перемир’я? Це те перемир’я, де не можна стріляти, вести розвідку, проводити розширення позицій, піднімати дрони і вести розвідку? ДЛЯ ЧОГО САМЕ?! Просто для того, щоб перепочити? Переоснащення, передислокація, зміна стратегії? Ні, мета одна — КАПІТУЛЯЦІЯ. Повна і без застережень.

А навіщо капітулянтам утримувати армію? Тому її не просто скорочують, а доводять до повного знищення. Методично і впевнено. Харчування, грошове утримання, ставлення, і щоденне ПРИНИЖЕННЯ.

Етапи великого приниження

Нині Міністерство оборони України має намір додатково скоротити 20 відсотків Збройних сил України. За даними парламентського Комітету з питань оборони, безпеки та розвідки, сухопутні війська скоротять більш ніж на 10 тисяч осіб, Повітряні сили, морську піхоту, десантно-штурмові війська — по кілька тисяч у кожному роді військ. А також ліквідують кілька ескадрилей тактичної авіації, розвідувальних, артилерійських та танкових підрозділів. Нині передбачувана законом чисельність армії становить 250 тисяч, усього скоротять 40 тисяч. Десь я вже таке чув… Згадав — саме такі скорочення в армії проводив Янукович…

У Генштабі викручуються, мовляв, бойові частини не чіпатимуть, а ось служби забезпечення підуть «під ніж». Це називається «включити дурня», адже на війні лише п’ять відсотків займають бойові дії, а решта 95 — логістика та забезпечення. Під час Другої світової війни бойові дії танка Т34 забезпечувало 38 так званих небойових одиниць. Нічого не змінилося і нині, за спиною одного солдата США на передовій — ще 20 людей зі служб забезпечення. Найгірше, що багато офіцерів розуміють, ДО ЧОГО САМЕ призведе таке скорочення, але боягузливо мовчать — на дворі вам не буремний 2014-й…

Другим пунктом на порядку денному капітулянтів є знищення української авіації і ППО. В офіційному документі «Візія повітряних сил 2035», яку ухвалили у травні 2020 року, передбачено ліквідацію ТРЬОХ бригад тактичної авіації, двох —транспортної авіації, шістьох зенітних ракетних бригад та полків! Без всілякої політики хотілось би нагадати, що Порошенко за власні кошти відновив ППО над Києвом. А що зробили за наказом Зеленського? Руками ДБР «викололи очі» українським ракетним бригадам! 1 липня 2020 року слідчі ДБР вломилися до зенітної ракетної бригади у Хмельницькому та арештували клістрони, елементи систем наведення. Для чого? Мовляв, розслідування. А насправді їх виготовляють лише в Російській Федерації і часто привозять в Україну по нелегальних каналах (пригадуєте, як завозив запчастини до УКРАЇНСЬКОЇ бронетехніки «контрабасом» Гладковський — це точно так само).  Раші дуже треба було дізнатися серійні номери цих пристроїв для того, щоб потім мати можливість вирахувати, коли ці пристрої були вироблені, на якому складі вони лежали і хто саме їх зміг звідти винести та згодом продати Україні. І «орли Зеленського» в цьому ворогові допомогли. Подібні диверсії слідчі ДБР вчинили у частинах ППО на Херсонщині та Одещині. Путін задоволено посміхається.

За перший рік президентства Зеленського, який показушно їздить на «передок» «випити сто грамів із військовими», забезпечення дизпаливом та паливно-мастильними матеріалами на передовій скоротилося втричі, постачання авіаційного пального — вп’ятеро. У першому півріччі 2020 року було зірвано 44 відсотки всіх закупівель МОУ, на 700 мільйонів — перевезення залізничним транспортом, на 650 мільйонів — пошиття одностроїв, на 280 мільйонів — закупівля продуктів харчування, на 150 мільйонів — ремонт транспортних засобів.

   Навесні несподівано зупинилося виготовлення твердого палива для ракет — уряд не дав грошей Павлоградському хімічному заводу, ЄДИНОМУ виробнику такого пального. Довелося скоротити 600 фахівців. До речі, на зовнішніх ринках така сировина не продається, бо вона воєнного призначення,  а Україна на сьогодні перебуває в стані війни, і навіть наші стратегічні партнери нам цей компонент продати не можуть. А без павлоградського палива не полетять нові українські ракети «Нептун» та «Вільха».

Тобто, можемо забути і про концепцію неядерного стримування Російської Федерації, а на цю концепцію багато хто покладав надії. Вона передбачала створення власних ракетних комплексів із радіусом ураження 500 і більше кілометрів. Зеленський зупинив ракетну програму, обурюється військовий аналітик Юрій Бутусов: «Усупереч вимогам чинних оборонних програм у 2020 році не передбачається закупівлі великої партії ракет «Вільха», не передбачається фінансування програми «Нептун». Рівень управління в секторі безпеки та оборони просто нечувано некомпетентний. Йде фальшування на всіх рівнях інформації, де бажане видається за дійсне».

   Як бачите, все взаємопов’язано, тому розмови про те, що Зеленський і К0 НЕ РОЗУМІЮТЬ, що роблять, — нісенітниця. Всі вони все прекрасно розуміють.

Не вірите? Спитайте в Єрмака. Адже це після його несподіваного дзвінка зірвалась колосальна і детально спланована спецоперація з захоплення 33-х «вагнерівців», яку готували спільно українські спецслужби і спецслужби США!

Ще одним елементом приниження держави і ЗСУ стала ігнорація армії, бо вже вдруге, замість параду на честь героїв, на всю країну засвітились хлопчики з заячими вушками і плебейські «поющіє труси». Бо — «какая разніца»?

   Про етапи цього піке українські експолітв’язні написали Зеленському листа, де, зокрема, зазначили: «Ваша діяльність фактично є демонтажем України як держави. Впродовж року ви діяли як менеджер Путіна. Нині вашими руками Українську армію, як і в часи Януковича, намагаються обеззброїти. На догоду Кремлю послаблюється обороноздатність. Пане Зеленський, ви маєте відмовитися від політики руйнації України, або не чекаючи нового Майдану, зректися влади». Але цих закликів зупинитись Зеленський не чує і не хоче чути. Для нього є дикими і незрозумілими претензії суспільства, яке обурилось смертю покинутого Верховним Головнокомандувачем на полі бою сержанта Журавля. А й справді, які можуть бути розмови про ЖИТТЯ ОДНОГО, коли мова йде про КАПІТУЛЯЦІЮ ДЛЯ ВСІХ?

БезШУМна атака зрадників?

Історія зі «спільною інспекцією» бойовиків ОРДЛО та інспекторів ОБСЄ в селищі Шуми під Горлівкою — це взагалі зразок самоприниження Зе-влади перед ворогом, який цього разу жорстко прорахувався, а от не нарватися колишньому коміку на гнів військових допомогла знову Раша, яка підіграла невдасі Голобородькові.

Під час липового «перемир’я», яке почалося із 27 липня, ворог, фактично, робив усе, що йому тільки спадало на думку. Стріляли з гранатометів, розбудовували укріплення, мінували нашу територію, проводили розвідку. Але апетит приходить під час їжі.

5 вересня керманич ДНР Пушилін дає наказ відкрити 7-го числа вогонь по позиціях у Шумах, бо, мовляв, там наші морпіхи копають окопи. Але в призначену дату вогонь не відкривають.

А 6 вересня, під час реального прицільного обстрілу з боку бойовиків з АГСа під Красногорівкою, зазнає поранення боєць ЗСУ. Цього ж дня снайпер на Бахмутці біля Причепилівки вбиває Тараса Кубійовича з 14-ї бригади ЗСУ. Зеленський бурмоче щось під ніс про «стурбованість» і «занепокоєння», і ВСЕ. А як же заява Офісу президента: «9 вересня 2020 року — 19:56. Ключовим пріоритетом для України є збереження життів наших військових і цивільних громадян на Донбасі. Ми цінуємо кожне життя».

Пушилін У ЦЕЙ ЖЕ ЧАС заявляє, що він обстріляє Шуми 10 вересня. Як ви думаєте, з якого приводу 9-го збирається ТКГ? Обговорити реальні вбивства і поранення наших воїнів під Красногорівкою і Причепилівкою?! Тримайте кишеню ширше! Адже політичного пенсіонера, члена ТКГ пана Фокіна, який обіцяв найширшу амністію бойовикам, насамперед хвилює не це. Перелякавшись, що Пушилін справді почне обстріл, морпіхи мовчати не стануть — і внаслідок цього різко обвалиться рейтинг Володимира Зеленського, політичні старці домовляються 9 вересня з бойовиками ДНР провести спільну інспекцію наших окопів у Шумах разом з ОБСЄшниками, сепаратистами і ЗСУ! Член ТКГ від України Денис Казанський так прокоментував це рішення на своїй сторінці у фейсбуку: «Дивне рішення сьогодні було прийнято в ТКГ. Зустрічалася тільки підгрупа з безпеки, тому ми зі Сергієм Гармашем на зустрічі не були присутні і про результати зустрічі дізналися зі ЗМІ. Незважаючи на те, що спостерігачі з ОБСЄ підтвердили, що ніяких порушень з українського боку умов перемир’я не було, наша сторона чомусь погодилася провести спільне інспектування позицій у районі селища Шуми з представниками російських бойовиків. Якби таке інспектування було взаємним і наші представники також могли б перевіряти позиції противника — можна було б не турбуватися. Але, як випливає з заяви на сайті Офісу президента, йдеться лише про Шуми».

Офіс президента підтвердив «украй обмежений прояв присутності бойовиків» під час інспекції Шумів. А незгодних із присутністю бойовиків у пресрелізі від Офісу президента назвали «тими, хто звик політично чи фінансово наживатися на війні». Чуєте, матері вбитих та скалічених воїнів України? Виявляється, ви «наживаєтесь на цій війні»! Для тих, хто не зрозумів (бо усвідомити це НЕМОЖЛИВО), повторюю. Послідовники орків Гіві та Моторол, вороги України, помічники агресора мали прийти ІНСПЕКТУВАТИ наші траншеї! Мало того, що це демонстрація боягузтва і немічності нашої влади, яку залякав маріонетка Пушилін за вказівкою Кремля, що це пряма зневага до всього українського та диверсія щодо існування України як держави загалом, це ще й неймовірне публічне приниження ЗСУ, які примушують робити все, чого вимагає ворог, аби тільки втримався рейковий зелений «мир». Що ще треба зробити, аби люди побачили, що «червоні лінії» зрадники з ОП і ТКГ вже давно перейшли?! Оця схильність виконувати умови терористів, будь-яких і будь-де (від Луцька до Донбасу) — звідки вона? Невже це дитячі страхи, які тепер має відхаркувати власною кров’ю вся держава?!

Завдання №1 — легалізація терористів!

До речі, ТАКЕ рішення делегованого на перемовини Зеленським Кравчука і К0 — це фактично визнання суб’єктності «ДНР»! Звичайна зрада. Тобто це вже не крок до прірви, а сама прірва. «Загалом, це буде прецедент у світовій історії. ООН визнає тероризм однією з найбільших загроз людства, тому ніхто не йде на їхні умови, і вони не підпадають під жодну військову конвенцію. Терористи за визначенням перебувають поза законом і не можуть чинити жодних правочинів від свого імені. Фактично, влада має три основні мети: 1) легалізація терористів; 2) порушення Україною конвенцій ООН про боротьбу з тероризмом і 3) демотивація Української армії, а по-народному — ще й її демонізація. Позаяк терористи перебувають поза законом і немає жодного сенсу інспектувати їхні позиції. Завдання силовиків — знешкодити терористів, а не інспектувати їхні позиції. Для виконання вищевикладених трьох пунктів достатньо проінспектувати навіть одну ділянку фронту», – прокоментував ІА «Дивись.info» старший науковий співробітник НАН України Дмитро Гордієнко.

«Домовляльники» фактично роблять російських найманців і маріонеток «стороною конфлікту», що цілком співзвучно з російськими наративами про «громадянську війну на Донбасі». Наступним кроком Зе-влади можуть стати прямі переговори з «керівництвом» терористичних «ДНР-ЛНР», що поступово виводитиме Москву з позиції агресора у позицію «миротворця», а отже, поставить під сумнів антиросійські санкції. А скасування санкцій призведе до відновлення російської економіки, прискорення її військово-технічної модернізації і в подальшому — до повномасштабного наступу російських військ по всій лінії російсько-українського кордону.

Як написав у соцмережах блогер Гліб Бабіч: «Інспекція наших позицій представниками російсько-окупаційних військ — це не просто зрада. Це кураж безкарних манкуртів. Реалізоване бажання витерти ноги об армію. Неквапливо, з насолодою. Це помста ворога. Витончена — руками п’ятої колони, піднесеної у владу дурістю більшості. Справа навіть не в тім, що наша влада леґалізує бандитів, виставлених Росією як «та сторона», для знущання над «цією стороною». Це наруга над тими, хто зберіг країну. За планом прогнилого карлика в Кремлі — боягузливі нікчеми, що захопили владу в Україні, повинні провести воюючу армію через приниження.

Ворог буде посміхатися і ходити по позиціях, на яких він убивав

А наші військові, за планом виродків, повинні прийняти це, змовчати, і бути готовими терпіти далі все, що відміряють їм представники ворога в структурі державної влади.

Володимире Зеленський, це ваші представники у ТКГ підписали угоду, за якою топтатимуть честь моїх друзів. Це ваша пряма вина. І ваша пряма зрада.

Вся відповідальність за будь-які інциденти, пов’язані з цим рішенням, лежать особисто на вас.

Ви обов’язково понесете відповідальність за реалізований вами план зі здачі України Російській Федерації і знищення армії, яка перешкоджає цьому.

Ймовірно, що страх знову переможе. І ви здасте назад до наступного разу. Якщо господарі дозволять. Але, боюся це вже нічого не змінить. Звикайте до слова «довічно». Й це не про владу.

Сьогодні я в перше вчинив гріх стосовно своїх загиблих друзів. Я сказав: «Добре, що вони до цього не дожили». Вибачте пацани, що ми дожили й допустили…».

Справді, а як би полонені, яких власноруч застрілив ліліпут Моторола, сприйняли те, що сьогодні їхніх убивць військові мають зустрічати в траншеях ледь не з короваями?

«Борсуки», які зупинили орків!

10 вересня командир 503-го Окремого батальйону морської піхоти звернувся із заявою до братів по зброї та української громади:

  «Ми, Борсуки, не раз ділом демонстрували власну міць та холодний розум, і в нинішній ситуації не зраджуємо цих традицій.

   Станом на тепер, усвідомлюючи оперативну ситуацію, ми повністю готові до будь-яких дій з боку агресора, що і вимагається від армійського підрозділу.

   За рішенням командування Об’єднаних Сил ми за першого наказу готові вступити в бій із ворогом та розтрощити його.

   Водночас, аналізуючи інформаційну кампанію, розгорнуту для дискредитації 503-ї ОБМП зокрема, та Української армії загалом, ми наполягаємо, щоб диванні теоретики та самопроголошені світила пера не перемішували наше ім’я із політичними інсинуаціями задля створення хайпу і отримання віртуального визнання.

   Ми Морпіхи! Ми Борсуки! Ми міцно тримаємо свою Зброю!

   Смерть ворогам!

   Маю Честь, командир 503-го окремого батальйону морської піхоти, підполковник

   Вадим СУХАРЕВСЬКИЙ».

Можна впевнено констатувати, що саме ця заява і твердість командира батальйону морської піхоти Сухаревського вплинули на те, що деенерівські мотороли не з’явились з інспекцією на українських позиціях на яку, між іншим, ворог хотів прийти ще й із власними прапорами! У штабі ООС зазначають, що погодитися на такі умови військові не могли, і тому вони попередили керівництво країни, що інспекція неможлива. 10 вересня  спільне інспектування представниками України та ОРДЛО району селища Шуми було скасовано. Відразу після цього не проінспектовану ділянку ворог усе ж обстріляв. На ресурсах окупантів оприлюднена їхня версія зриву інспектування. Нібито керівник СЦКК України зажадав у представника «ДНР» Руслана Якубова наявність негативного ПЛР-тесту на коронавірус, паспорт РФ або України, а також — щоб не було жодної згадки на шевронах і посвідченнях абревіатури «ДНР». «Українська правда» оприлюднила лист представника України в ТКГ Леоніда Кравчука до ОБСЄ, згідно з яким «протилежна сторона» почала висувати нові умови, зокрема відвідування нових точок; здійснення фото- та відеофіксації; підписання спільного протоколу.

Микола САВЕЛЬЄВ

Р.S. З допису у фейсбуку:

Марія Бевз: «Кожний його виборець доклав до цього руку. Президент — це ти. Цей президент зрадник. Зрадник — це ти».

Share.

2 коментарі

 1. Небайдужий Громадянин on

  Про Мiнський договip, пiдписаний Порошенко, автор, мабуть, трохи забув? Може, саме тому ми зараз у такiй дупi iз цiєю вiйною?

  Звiстно, шукати винних та звинувачувати всих куди краще. Але у нинiшньоï ситуацii є iм’я, яке усiм вiдомо. Навряд чи, хтось притягне це ім’я до вiдповiдальностi, бо саме його полiтсила проплачує такi матерiали.

  Чому досi нiхто не вiдповiв за Крим? Чому нiхто не вiдповiв за вбивства на майданi?
  Чому не сидять Свинарчуки? Хто вiдповість за Iлловайськ? А що автор думає щодо авіакатастрофи курсантів у Харківській обл? Чому, при такій чудовів армії, яку залишив нам у тому числі Порошенко, молоді хлопці, майбутні захисники нашої країни, мусять вчитись літати на консервних бляшанках?

  Питання, звістно, риторичні… автор статтi може не напружуватись із відповіддю, бо я знаю яка вона буде. Промивання мізків могло б прокатити роки 3-4 тому. Але не зараз.

  Що до Зеленьського – прийде й його час, коли вiн буде відповідати за розграбування бюджету на лікування від ковіду, за Мрію з вантажем Епіцентру, за продаж землі, за розкрадання грошей на Великому будівництві… Ну і звістно ж за молодих хлопців також. Але, щось мені підказує, що ці питання так і залишаться риторичними… сумно.

 2. Коли вже можна буде почитати як львівяни стали на заваді місцевим корупціонерам, контрабандистам та мафії? Показати свій патріотизм в повсякденному покращенні, а не вторити кисельовщині.

Leave A Reply