П’ятниця, 2 Червня

«Смотрящій» «тридцятки» керував викраденням людей

Департамент спеціальних розслідувань Львівщини (керівник — полковник Роман Рибіцький) розкрив вельми резонансну справу: вимагання 10 тисяч доларів та викрадення людини псевдополіцейськими. Оперативники затримали чотирьох учасників злочинної групи.

Встановлено, що організатор, який на цей момент перебуває у львівській виправній колоній № 30 («тридцятці») і має злочинний статус «смотрящего», координував діяльність групи з чотирьох місцевих мешканців, які свого часу відбували покарання у тій же колонії за майнові та пов’язані з наркотиками злочини. Схема вимагання коштів була така: спершу частина учасників втягували особу у злочинну діяльність, а потім інші відрекомендовувалися працівниками поліції та вимагали у жертви гроші. Зокрема, фігуранти цієї справи намагалися схилити до придбання та розповсюдження наркотиків жителя Рівненщини: для цього двоє представилися продавцями, а решта — поліцейськими. Під час зустрічі з потерпілим біля одного з ТРЦ у Львові, учасники угруповання силою посадили чоловіка в авто і повезли у напрямку Львова. Дорогою нападники вимагали 10 тис. доларів США, натомість обіцяли допомогти потерпілому уникнути кримінальної відповідальності за придбання наркотиків. Відтак чоловік попросив свою дружину перерахувати на їхній рахунок частину коштів — 25 тис. грн, частку з яких у подальшому фігуранти зняли в одному із банкоматів.

Його співучасників затримали 5 березня. У них вилучили фальшиве посвідчення поліцейського, наручники та 23 тис. грн. Суд обрав запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави. За вимагання коштів та викрадення людей (ч.2 ст.189, ч.2 ст.146 КК України) їм загрожує позбавлення волі до 7 років.

Що цікаво, це вже другий злочин за останній місяць, які організовують  «смотрящі». Нагадаємо, що в Червонограді 33-річний «смотрящій» на прізвисько «Кіпіш» теж разом зі своїми шістьма помічниками організували викрадення бізнесмена. Вони вимагали, аби той відмовився від отримання боргу в 200 тисяч доларів, а також сплачував їм щомісяця по 5 тисяч гривень за право вести бізнес. Цих «героїв» затримав КОРД.

Микола САВЕЛЬЄВ, фото ілюстративне

Share.

Leave A Reply