Так творять героїв?
Не відбуватиме покарання за ґратами. Замість семи років під вартою — один рік умовно. Апеляційний суд Одеси пом’якшив вирок активісту та блогеру Сергієві Стерненку. За однією статтею його виправдали, за двома — визнали винним, — інформує «5 канал».
Під будівлею Одеського апеляційного суду зо два десятки людей чекають на вирок громадським активістам — Сергієві Стерненку та Руслану Демчуку. «Ми відстоюємо просто справедливість в Україні, нас цікавить те, щоб активісти не були під переслідуваннями, не були сфабриковані справи проти них», — каже учасниця акції Марина Бойко.
Після низки засідань, що тривала півтора місяця — колегія суддів ставить крапку у справі шестирічної давнини.
Прокуратура наполягала, що начебто активісти викрали потерпілого — колишнього депутата райради Сергія Щербича, катували його, змушували скласти мандат — і вкрали в нього деякі речі та 300 гривень. Однак під час допиту сам Сергій Щербич зазначив, що не знає, хто це зробив. Вирок суду першої інстанції — 7 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна — врешті скасували. Сергія Стерненка та Руслана Демчука виправдали за статтею «Розбій». За іншими двома статтями — про незаконне поводження зі зброєю та викрадення людини — визнали винними.
«Сергію Стерненку В’ячеславовичу призначити покарання за ст.146 позбавлення волі на строк 5 років. Звільнити Стерненка та Демчука від призначеного покарання у зв’язку із закінченням строку давнини», — зачитав вирок суддя. Під сумнів суддів потрапили результати балістичної експертизи, в якій було зазначено, що стартовий пістолет є вогнепальним. І покази експерта, який проводив її.
Вирок — три роки позбавлення волі з випробувальним терміном в 1 рік — суд затвердив Сергію Стерненку через зберігання лише одного бойового патрона, пояснює адвокат. Решту — пістолет та інші патрони — боєприпасами не визнають.
«Він як речовий доказ не був досліджений у цьому суді взагалі, його немає, вони кажуть, що знищили. Ну о’кей, ви знищили, але людині дали три роки. З погляду юриспруденції — багато питань, з точки зору політичної доцільності — справді, можливо варто вважати компромісним: справою між 300 гривень чи справою про 1 патрон», — каже адвокат Віталій Коломоєць.
Сам Сергій уже анонсує наступний етап судової тяганини — планує звертатися в касацію та добиватися виправдувального вироку за всіма трьома статтями. Рішення суддів називає політичним.
«Це рішення могло узгоджуватись з тими чи іншими представниками гілки не судової влади. Це є засудження за один патрон, це м’яко кажучи абсурдно, при тому суд, призначаючи мені покарання, визначаючи винним за 1 патрон, а не пістолет, зазначив, що особлива небезпечність зберігання полягає в тому, що я беру участь також в акціях протесту і це може становити небезпеку для суспільства», — зазначив Сергій Стерненко.
Водночас у Приморському суді Одеси слухається ще одна справа щодо Сергія Стерненка. Йому закидають умисне вбивство — чоловіка, який напав на Сергія та його дівчину. Якщо активістові затвердять вирок у цій справі — умовний термін змінять на щонайменше три роки за ґратами.
Спостерігачі звертають увагу на навдивовижу толерантну поведінку судової системи, яка ще вчора була вкрай безапеляційною.
Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК