Четвер, 23 Березня

Тероборона Львівщини виступила проти провокації РФ!

Передумовою цієї акції стала подія у Львові, яка трапилась 25 листопада. Саме цього дня поліція затримала двох жителів Донецької області, які сплюндрували польські військові поховання на Личаківському цвинтарі.

Згідно з повідомленням, зловмисники на кам’яній стіні чорною фарбою написали «За Степана Бендер» і зробили смужки — синьо-жовті і червоно-чорні. Ще один зловмисник втік. Затриманим чоловікам 43 та 49 років, вони виявилися мешканцями Донеччини. Директор Личаківського цвинтаря Михайло Нагай розповів «Радіо Свобода», що зловмисників затримали близько 17:20.

Бійці-резервісти 62-го батальйону Територіальної оборони Львівщини цієї суботи вирішили зібратися біля сплюндрованих вандалами з Донецька могил польських військових і висловити свою позицію щодо факту і підґрунтя цієї наруги. Це була звичайна спроба Кремля спровокувати загострення міждержавних стосунків. Метою акції резервістів стало промаркувати провокаційні дії ворога, звернути увагу суспільства на неперебірливість таких дій з боку ворога України та ЄС, вшанувати всіх тих, хто загинув від голоду в День річниці Голодомору та загинув від куль російського агресора впродовж 2014 — 2021 років.

   «Нас обурила чергова провокація, яку однозначно спровокувала саме Російська Федерація, — заявив представник територіальної оборони Львівщини командир кулеметного відділення Андрій Рожнятовський. — Все це зроблено для того, аби нацькувати один на одного польський та український народи і на трагічних сторінках нашої спільної історії пробувати сіяти розбрат. Тож ми вирішили віддати шану тим, хто загинув із польського та українського боку понад сто років тому, і застерегти від подібних провокацій. Також хочемо закликати наших громадян і людей, котрі перебувають на заробітках в інших державах, не бути зброєю в руках Москви і за будь-яких сумнівних пропозицій звертатися в консульство України і в правоохоронні органи».

Окрім покладання квітів і запалювання лампадок, спеціалісти з реставрації, які також є членами Тероборони, провели часткове відновлення пошкодженої стели, хоча основні роботи проведуть уже навесні.

   Голова польського товариства охорони військових могил у Львові Януш Белецький зазначає: такі інциденти на кладовищі трапляються не часто і поляки розуміють, що розкол хоче інспірувати Російська Федерація. Він же підкреслив, що вандали розмальовували стелу фарбою в тому місці, яке перебуває поза зоною спостереження відеокамер, що свідчить про те, що їх хтось добре проінструктував.

«Є третя сторона, яка хоче внести якийсь розкол між поляками та українцями Львова. Зрозуміло — їй це не вдалося, — впевнений Януш Белецький. — Ми бачимо почерк і недолугі дії людей, які не розуміють, що між поляками та українцями у Львові існує повне порозуміння щодо охорони пам’ятників, які пов’язані з похованням воїнів. Приємно, що є цілковите розуміння того, що відбулося. Ми прихильно ставимося до того, що представники територіальної оборони сьогодні зібралися, щоб висловити солідарність і обурення проти дій, які тут відбулися раніше».

Крім польських військових, представники територіальної оборони вшанували також військових Української Галицької Армії та новітніх Героїв російсько-української війни, які загинули в зоні АТО /ООС. Запалювання лампадок тероборонівцями збіглося з урочистим вшануванням загиблих бійців керівником Академії Сухопутних військ генералом Павлом Ткачуком, народним депутатом Олегом Синюткою, на якому були присутні родичі загиблих і військові капелани збройних сил США.

Микола САВЕЛЬЄВ, Фото Андрія КИРЧІВА

Share.

Leave A Reply