Середа, 7 Червня

Всесвітній день гітари 2022

Всесвітній день гітари 2022 – WORLD GUITAR DAY – проводять під егідою ЮНЕСКО за підтримки Міжнародної художньої академії, десятків міжнародних інституцій та посольств. Заснований у 2021 році за ініціативою відомого грецького гітариста, композитора, диригента та професора Йоргоса Фудуліса, цей день вітають усі держави – члени ООН і відзначають щороку у всьому світі 18 жовтня.

Цього року до 2-го великого Міжнародного фестивалю гітари 112 країн та 670 міст офіційно беруть участь та готують вражаючі події з небувалим ентузіазмом, об’єднуючи сили та надсилаючи повідомлення про мир, злагоду, культуру, позитивну енергію зі символом найпопулярнішого музичного інструмента – ГІТАРИ, яка має зафіксовану чотиритисячну історію.

   Влітку цього року французький гітарист, композитор і викладач класичної гітари Даміен Аріберт написав твір «FlymetoVolos», який став офіційним гімном Всесвітнього дня гітари і звучатиме у всьому світі 18 жовтня під час другого проведення Міжнародного гітарного фестивалю. Даміен Аріберт присвятив композицію відомому грецькому професору, гітаристу, композитору, диригенту, засновнику та головному виконавчому директору «World Guitar Day» Йоргосу Фудулісу та Всесвітньому гітарному оркестру в місті Волос, Греція.

Ансамбль гітаристів «Браво» Львівської музичної школи №3 (керівник Любов Лігашевська) та викладач цієї школи Вікторія Лігашевська мають велику честь бути офіційними партнерами «World Guitar Day». І з нагоди відзначення Всесвітнього дня гітари буде проведено два концерти в приміщенні музичної школи №3: 18 жовтня о 17:00 – концерт ансамблю гітаристів «Браво» (вул. Замарстинівська, 219) та 20 жовтня о 17:00 – концерт Вікторії Лігашевської (гітара, гіталєлє) та учнів її класу (вул. Варшавська, 69).

Святкування Всесвітнього дня гітари триватиме з 15 жовтня по 22 жовтня.

Катерина ДОБРОВИЧ

Share.

Leave A Reply