Субота, 3 Червня

Зброя — як корупційний інструмент

Системну корупцію у дозвільній системі Головного управління Нацполіції на Кіровоградщині викрили співробітники Служби безпеки України.

“Зловмисники без законних підстав видавали дозвільні документи на травматичну зброю для нібито охорони громадського порядку в селищних радах регіону. За кожне посвідчення вимагали 500 доларів хабара”, — йдеться у повідомленні. Встановлено, що організатори групи — двоє посадовців поліції. За даними слідства, вони налагодили корупційний механізм оформлення документів на право придбання та носіння зброї нелетальної дії. До протиправної діяльності залучили колишнього працівника МВС. Він підшукував клієнтів та був посередником для передавання грошей. Задокументовано дві сотні осіб, які планували отримати чи вже отримали “дозволи”. Наразі одного з організаторів правоохоронці затримали.

Не зайвим буде нагадати і виступ в ефірі телеканалу “1+1” Міністерстра внутрішніх справ Дениса Монастирського. За його словами, дозволів на травматичні види зброї видано понад 200 тисяч! Також виникла ідея навчань власників такої зброї. Її обговорювали на засіданні Ради національної безпеки та оборони 10 листопада. Їдею підтримав і міністр оборони Олексій Резніков.

Після цього міністр доручив Нацполіції підняти всі громадські формування з охорони громадського порядку та держкордону, які мають право на носіння травматичної зброї. “Таких дозволів видано понад 200 тисяч. Ці люди мають бути скликані на навчання”, — сказав Монастирський, додавши, що навчання відбудеться впродовж місяця.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply