Субота, 3 Червня

Звідки вигулькнула церква МП у Золочеві?

Схоже, що тактику «іх там нєт» наші ворожі сусіди використовують не тільки у військовій експансії, але й у релігійній, непомітно засилаючи своїх батюшок у містечка й села Галичини. Топновина останніх тижнів у місті Золочеві — замаскувавшись під купівлю частини будинку із земельною ділянкою, там, ймовірно, потихеньку облаштовують церкву Московського патріархату і вже навіть проводять відправи!  Про це розповіли сусіди, які мають спільну стіну з новими власниками будинку.

Це вже не перший скандал в області, коли обманом  намагаються звести  церкву цього патріархату — кілька років тому щось подібне прогриміло в Бродах. Там, за принципом догналітів, почали будувати й церкву УПЦ Московського патріархату. Придбали приватну ділянку зі старою хатою, її знесли, а на місці почали будувати релігійну споруду, — писав «ВЗ».

Земельну ділянку на вулиці Труша, 9 купила 22-річна Ольга Шаховал, місцем народження якої зазначено Почаїв Тернопільської області, де є лавра Московського патріархату. Власники ділянки подали документи на будівництво житлового будинку. Двір затулили від чужих очей глухим парканом. На подвір’я завезли вагончик. Там є лампадки, на дверях вагончика зображені хрести, — розповіла телеканалу НТА місцева журналістка Леся Горгота.

Як повідомив міський голова Золочева Ігор Гриньків: «Така спроба обману Золочівської громади дуже збурила всіх. У Золочеві ніколи не було і немає релігійної громади чи релігійної організації Московського патріархату. Тому будівництво церковної споруди тут суперечить інтересам громади. Прийняте нами звернення про заборону діяльності Православної церкви Московського патріархату надіслано Президентові та Голові Верховної Ради України», цитує слова мера місцевий часопис «Наша українська справа».

Натомість депутатка обласної ради Мирослава Бабінська прокоментувала місцевому вебресурсу «Золочів.нет»: «Триває наша боротьба з московською агресією в Золочеві (…) Я доповіла на сесії про те, що ми подали з Юрієм Сидоровичем звернення до обласної адміністрації, до керівників СБУ і Національної поліції з вимогою негайно реагувати на це будівництво і на це вторгнення Московського патріархату до Золочева… Я дала конкретну пропозицію. Перше — оголосити МП поза законом у місті Золочеві. Дати 24 години від моменту оприлюднення рішення міської ради власнику цього купленого пів будинку і зобов’язати його впродовж 24 годин цей вагончик, у якому відбуваються богослужіння, демонтувати і вивезти звідси як незаконну малу архітектурну форму. У разі, якщо вони цього не виконають, силами комунальників повантажать на причіп, завезуть на територію МВЖКП і візьмуть на зберігання з поденною оплатою за зберігання цього майна. Мене підтримали деякі депутати міськради, але я побачила, що депутати трошки були налякані тою радикальністю, хоча я не вважаю, що це було б радикальне рішення. Мотивувалося тим, що воно буде оскаржене, і тому ми не можемо. Потім я читаю в засобах масової інформації інтернетових, що Золочівська міська рада заборонила діяльність МП. Неправда, вона не заборонила, вона прийняла рішення прийняти звернення. Це така дуже млява наша протидія тому, що робить москаль. Вони нахраписті, вони наглі, вони влазять, порушують законодавство і йдуть до своєї мети. Ми маємо паралельно з тим, що пишемо звернення у всі інституції, діяти. Ти вліз — ми тебе викинули, а тоді давай — оскаржуй чи не оскаржуй. Думаю, що мусимо вигнати, самі вони не вступляться».

13 липня виконавчий комітет Золочівської міськради вирішив знести паркан навколо будівництва ймовірної церкви УПЦ МП у центрі міста і таким чином зупинити його. Також мер звернувся до ДАБІ з вимогою відкликати дозвіл на проведення робіт. А увечері вівторка, 14 липня, обурені золочів’яни вийшли на віче поруч із будинком.

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply