П’ятниця, 29 Березня

Туалети з багатьма невідомими

Відома міжнародна компанія відкрито заявила про зловживання та несправедливі тендери у Львівській міській раді. Чиновники ж запевняють: зробили все законно й якнайкраще.

Звернення від представників компанії “ТОІ-ТОІ”, що є одним зі світових лідерів на ринку виробництва, оренди та обслуговування мобільних туалетних кабін і санітарних контейнерів, опублікував на своїй сторінці у соцмережі “Фейсбук” депутат Львівської міської ради Петро Адамик.

“Компанію “ТОІ-ТОІ” у Львові знають усі. Це одна з перших фірм з іноземними інвестиціями, яка розпочала працювати у нашому місті. До мене звернулось керівництво “ТОІ-ТОІ” з проханням скерувати офіційний запит до виконавчої влади Львова щодо недоброчесної поведінки міських чиновників. Суть їхньої скарги відома: чиновники ЛКП “Зелений Львів” закуповують послуги за завищеною ціною у своїх фірм завдяки тому, що прописують неконкурентні конкурсні умови, — зазначає депутат. — Цей лист не лише може свідчити про факти корупції у Львівській міськраді, але й пояснює те, чому більшість депутатів не хоче сьогодні голосувати за нові кредити, бо не мають перед собою детальних проєктів та розрахунків щодо кредитів. Ми не довіряємо недоброчесним чиновникам, а тому повернемося до цих питань лише після того, як їх детально опрацюють та представлять. Нагадаємо, що ЛКП “Зелене місто”, яке веде будівництво сміттєпереробного заводу, отримало позику ЄБРР на 33 млн євро, з яких 8 млн — відсотки”.

Міськрада обрала “подорожче”

Як йдеться у зверненні компанії, попри те, що вони запропонували місту вигідну ціну та умови для обслуговування біотуалетів, від їхніх послуг відмовилися, прописавши умови тендеру під конкретну компанію та уклавши угоду з нею попри дорожчі ціни на обслуговування та оренду туалетів. “Ми, ТОВ “ТОІ-ТОІ” системи санітарні” світовий лідер із виробництва, оренди та обслуговування мобільних туалетних кабін і санітарних контейнерів, працюємо у

26 країнах світу впродовж 45 років. В Україні наша фірма розпочала свою діяльність зі Львова і, відповідно, наш центральний офіс у місті Лева з 2000 року, де ми надаємо послуги вже понад 20 років та дбаємо про комфорт, чистоту та європейський вигляд нашого міста. Також ми працюємо практично у всіх регіонах нашої країни, а саме: у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Вінниці, Житомирі, Києві, Одесі, Миколаєві, Харкові… Наші біотуалети стоять у багатьох парках, пляжах і зонах відпочинку, в таких країнах, як: Польща, Австрія, Німеччина, Італія, Франція, і всі наші замовники задоволені ціною, якістю, кольором, розмірами та датою виготовлення кабінок, — пишуть працівники компанії. — Але в нашому рідному місті новий керівник ЛКП “Зелений Львів”, Данилюк Володимир Антонович, так не вважає… 13 травня 2020 року я, директор із продажу, Бурханов Олег і мій колега, менеджер з регіонального розвитку, Петришин Петро приїхали в ЛКП на переговори до Володимира Антоновича щодо встановлення 50 біотуалетів в парки м. Львова. Ми пояснили, що наша компанія працювала з “Зеленим Львовом” не раз (останній договір з 28.08.2019 до 31.03.2020), і колишнє керівництво Комунального Підприємства було всім задоволено. Ми розуміємо, яка ситуація у світі з пандемією коронавірусу, що нині карантин, що в бюджеті міста нема коштів. А тому в нас є спеціальна ціна 1000 грн на місяць за один біотуалет з обслуговуванням двічі на тиждень, і ми готові й надалі надавати послуги на таких умовах”.

Дивні вимоги до біовбиралень

Однак, коли представники компанії приїхали підписувати договір, виявилось, що їхніх послуг ніхто не потребує. “Наступного дня ми приїхали підписувати договір, але дістали відповідь, що наша пропозиція не розглядається, бо є інша компанія, яка буде надавати послуги. А 19 травня 2020 року в системі “Прозоро” опублікували договори між ЛКП “Зелений Львів” і ТОВ “Проеко-сервіс” з ціною 1600 грн і 2000 грн в місяць за одну кабіну, а це на 60 та

100 % більше, ніж ми пропонували. Дивно бачити подібне в час, коли чимало підприємств зачинились на карантин, і тому скоротились надходження до бюджету міста, — наголошують у компанії. — 22 травня 2020 року на електронну адресу ЛКП ми відправили офіційну комерційну пропозицію з меншою ціною, а 25 травня 2020 я зареєстрував цю пропозицію в приймальні. Та 1 липня 2020 року ЛКП “Зелений Львів” опублікував тендер в системі “Прозоро”, де в технічному завданні прописав такі специфічні умови: зелений колір обладнання; габарити (Д*Ш*В), м: 1,12 х 1,22 х 2,26; дата виробництва — не пізніше 2018 року”.

За словами представників компанії, слово “аналог” чи “еквівалент” у тендері не застосовують. “Тобто прописують Технічне завдання під конкретну компанію, яка мінімізує податки, платить своїм працівникам мінімальну заробітну плату та завозить обладнання нелегально через кордон, без сплати мита й ПДВ, — пояснюють представники “ТОІ-ТОІ”. —Також роблять не один тендер на 34 біотуалети, а подрібнюють на декілька закупівель, щоб сума тендеру кожного не перевищувала 200 000 гривень, тобто щоб ми не мали змоги подати скаргу в Антимонопольний комітет, оскільки це допорогові закупівлі”.

У зверненні до депутатів працівники “ТОІ-ТОІ” просять втрутитись і допомогти вирішити цю несправедливість: внести зміни в технічне завдання, додати слово “еквівалент”, отримати відповідь від Данилюка Володимира Антоновича щодо того, чому він підписав договір на два місяці, і на послуги, які на 60-100 % дорожчі, ніж на ринку, а також розголосити цю інформацію в засобах масової інформації.

Що кажуть у мерії

Водночас, директор ЛКП “Зелений Львів” Володимир Данилюк інформацію про несовісні закупівлі бачить по-своєму. “У травні, коли епідемія коронавірусу пішла на спад і людям нарешті офіційно дозволили відвідувати парки, було ухвалення оперативно розставити біотуалети у львівських парках. Зазначу, що на обслуговуванні нашого підприємства 16 парків. Йдеться, звісно, про оренду біотуалетів та їхнє обслуговування. Було два претенденти. Власне один з них — фірма “ТОІ-ТОІ”. І хоча офіційного звернення від “ТОІ-ТОІ” до нас не надходило, на офіційному сайті компанії — теж жодних таких заяв, усе зі слів депутатів, все ж поясню і розкажу, які наші аргументи, чому виграла не ця компанія, — каже чиновник. — Перше. Справді, з “ТОІ-ТОІ” ми співпрацювали. Два їхні туалети стояли біля Меморіалу Небесної Сотні. І було дуже багато звернень на Гарячу лінію щодо обслуговування цих туалетів. Усі негативні. Натомість із їхніми конкурентами співпрацювали наші колеги зі Стрийського парку, про них були лише позитивні відгуки. Друге. Щодо самих туалетів. Кабінки “ТОІ-ТОІ” старіші, ядучо-синього кольору, натомість у їхніх конкурентів — біотуалети нові, та ще й сірувато-зеленого кольору, їхній зовнішній вигляд кращий, вони гарно вписуються в парках. До того ж ішлося про доступність. У “ТОІ-ТОІ” просто немає туалетів для людей з інвалідністю. Для нас це було важливо”.

Щодо ціни туалетів, чиновник запевняє, що переплата була незначна. “Деякі депутати заявляють про мільйонні збитки, про переплату в сумі на тисячу гривень на туалеті, але, фактично, ми переплатити по 100 гривень за одні, по 300 — за інші туалети. Нагадаю, кабінок встановили 34. Де тут мільйонні збитки? І про це підтверджують самі ж депутати в своїх зверненнях. Вважаємо, що різниця в 100 гривень несуттєва, коли йдеться про якісне обслуговування”, — додав Володимир Данилюк.

Якщо туалет, то лише зелений?

Депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич, до якого також звернулась компанія, каже, його, м’яко кажучи, дивують вимоги до туалетних кабінок, які “Зелений Львів” прописав у тендері. “Я зробив депутатський запит, на нього наразі відповіді ще не отримав. Але мені дуже подобається, як “Зелене місто” це коментує, що немає ніякої корупції, все гаразд і все добре. В мене є конкретне запитання, яке я також висловив у запиті. Мене цікавить, чому в тендері були прописані такі дивні технічні вимоги, як ширина дверки, колір кабіни і чому ЛКП “Зелений Львів” підходять лише туалети, не старші 2018 року, — каже депутат. —  У нас нині є карантинна ситуація і є проблеми з наповненням бюджету. І давним-давно вже треба було збудувати громадські туалети, а не розпродати всі туалети, які були. Тепер вони ще купують послуги у компаній, які на цьому заробляють гроші. І кажуть: та там невелика різниця у вартості”. Питання в тому, чи було доцільно прописувати у тендерній документації, щоб туалети були не старші 2018 року, ширину дверцят і колір? Ми ж маємо шукати кращі й вигідніші варіанти для міста. Я сподіваюся, що вони все обґрунтують у відповіді на мій запит. А вже судячи з відповіді на мій запит, буду вирішувати, чи звертатись у правоохоронні органи”.

Уляна ДЕПУТОВИЧ

Share.

Leave A Reply