Вівторок, 31 Січня

Дозвільну службу розформовано!

Понад півроку працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції проводили заходи з перевірки роботи підрозділів контролю за обігом зброї. В результаті виявлено корупційну схему видавання дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї.  А це — і мисливська вогнепальна нарізна, гладкоствольна зброя, і так звані «травмати» — пристрої для відстрілу гумових куль.

   «Дозволи видавали з обурливими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого  оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про понад дві тисячі випадків видання дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, з використанням підроблених документів», — повідомив очільник Нацполіції Ігор Клименко.

Наразі внутрішня безпека Нацполіції  викрила  дев’ятьох співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них — посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у  регіонах. «За результами роботи, проведеної Департаментом внутрішньої безпеки, зі служби звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. Серед них — перший заступник начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено п’ятьох відповідальних співробітників у регіонах», — розповів глава Нацполіції.

1 березня Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування  підрозділів контролю за обігом зброї. Всі начальники територіальних підрозділів поліції дістали накази опечатати архіви дозвільної служби. Наразі завершується формування нового підрозділу з іншими працівниками, які належно виконуватимуть цю роботу. Найближчим часом його представлять суспільству.

Кожна особова справа власника зброї в Україні буде перевірена окремо щодо законності отримання дозволу. Більш як дві тисячі дозволів, які видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю — вилучено. «Мені прикро, що в поліції діяла корупційна схема. Але вважаю принциповим, що саме ми її виявили та ліквідували. Тепер наше завдання — провести всебічне службове розслідування. Ми не дамо недобросовісним колишнім працівникам жодного шансу для оскарження свого звільнення в суді. Крім того, всі отримані матеріали щодо цього злочину будуть передані в Державне бюро розслідувань. Ми в повному обсязі будемо сприяти всебічному розслідуванню злочинної схеми, доки не викриємо всіх причетних», — наголосив Ігор Клименко.

Крім того, він підкреслив, що серед «замовників» цієї послуги були і працівники правоохоронних органів, і депутати різних рівнів, і представники органів державної влади. «На жаль, ми не можемо миттєво вилікувати суспільство від корупції, але ми можемо ввести режим нульової толерантності до корупції у Національній поліції України!», — підсумував глава Нацполіції.

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply