Субота, 3 Червня

Митниця: старі схеми, нові злочини

СБУ припинила функціонування корупційної схеми на Львівській митниці: державний бюджет недоотримав 2,7 млн грн. Про це повідомили 13 вересня, у пресслужбі СБУ у Львівській області.

Йдеться про корупційну схему, організовану посадовцями митного посту «Яворів» Львівської митниці. Встановлено, що фігуранти провадження систематично вимагали й отримували неправомірну вигоду від підприємців за сприяння в безперешкодному митному оформленні товарів, які ввозились в Україну. В разі відмови, митники погрожували бізнесменам штучними перешкодами та затягуванням процесу оформлення. Окрім того, слідством встановлено, що підозрювані розробили та впровадили злочинну схему вимагання та одержання неправомірної вигоди. З водія кожного автомобіля, який заїжджав на митну територію України, фігуранти вимагали по 1 000 грн за безперешкодний пропуск смугою спрощеного митного контролю «Зелений коридор» вживаних товарів із Республіки Польща. У межах розпочатого кримінального провадження співробітники СБУ задокументували численні факти одержання хабарів на митниці. За попередньою інформацією, через корупційну схему фігурантів лише з липня цього року державний бюджет недоотримав 2,7 млн грн — йдеться у дописі.

Двом посадовим особам оголошено підозру за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії. Встановлюється причетність інших посадовців митного поста до корупційної діяльності.

М.С.

Share.

Leave A Reply