Середа, 7 Червня

Обвал на Руській — результат самовільного ремонту?

Міські служби спільно з правоохоронцями з’ясовують обставини трагічного випадку на вул. Руській, 8, де 19 липня трапився обвал на горищі флігеля — технічної будівлі, що межує з будинком. Загинув 17-річний юнак, що виконував роботи перфоратором. Тривають слідчі дії, поліція розшукує власника будівлі. До кінця тижня фахівці обстежать межову стіну, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

«Особу власника встановили, поліція його розшукує. Є власниця флігеля і кілька співвласників квартири. Власне, поліція розшукує власника. Роботи проводили всередині у приміщенні, тому ніхто не сигналізував, бо не бачив ззовні. Ремонт ніхто не забороняє проводити, але, скоріш за все, з ремонтних робіт перейшли до більш глобальних, які й спричинили обвал, — розповів голова Галицької РА Андрій Зозуля. — Обстежимо суміжні будинки, але, на перший погляд, ця будівля є окремою, тож загрози для основного будинку не становить. Треба подумати, як правильно вчинити з межовою стіною, тому що її демонтаж є непростим. Якщо фахівці нададуть рекомендації, що вона є аварійною і, можливо, загрожує падінням, то також мали б дати рекомендації, як саме це зробити. Будинок не визнаний аварійним, за останні три роки жодного звернення в ЛКП щодо аварійності не було.

За словами начальниці управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, будинок на вул. Руській, 8 складається з основного будинку і двох офіцин (флігелів). Основний будинок, у своїй основі, ренесансний і є пам’яткою архітектури. Однак у 1859 році до межового муру між будинками 8 та 10 прибудували східну офіцину, де стався обвал.

«Добудована офіцина — це було складське, господарське приміщення, бо будинок мав одного власника і він собі, очевидно, вирішив добудувати таке приміщення. Зрозуміло, що добудова не була такою міцною, як основна будівля. Пізніше добудували ще другу офіцину. З часом перша офіцина перетворилася на житлову квартиру і там мешкали люди. Вхід був можливий через двір загального користування, а пізніше був окремий вхід і її використовували як особняк», — пояснила пані Онищенко.

Сучасні власники квартири мали намір надбудувати над офіциною два поверхи ще в 2015 році, тож виготовили проєктну документацію, яка не отримала позитивних висновків від управління охорони історичного середовища, додала чиновниця: «Не було згоди власників усіх приміщень і не було досліджень, обстежень щодо впливу цієї надбудови на стан основного будинку і стан кварталу загалом. Очевидно, власники самотужки вирішили розпочати якісь роботи. Ми обстежували цю офіцину в 2015 році. Але однозначно, будь-які втручання в стіну, яка має 100-200-300 років, загрожують аварійними наслідками, бо ми не знаємо, які конструктивні елементи справні, а які вже зносилися і втратили свою опорну здатність. Моє занепокоєння викликає частина межового муру, яка залишилася. Вона є доволі високою, і її тепер треба обстежити й укріпити».

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply