Четвер, 8 Червня

У Львові відкрили вулицю Грицька Чубая

23 січня – день народження культового українського поета Грицька Чубая. В цей день у Львові урочисто відкрили вулицю, перейменовану на честь «батька львівського андеґраунду».

Грицько Чубай – видатний український поет, перекладач, художник, мистецтвознавець. Один із лідерів українського літературно-мистецького андеґраунду 1960-1980-х років та видавець самвидавного літературно-мистецького часопису «Скриня».

На відкритті вулиці Грицька Чубая були присутні друзі і рідні митця, представники міської влади та поціновувачі творчості поета.

«Це особливий день для нашої родини. Підозрюю, що мій батько, якби бачив цю подію, іронічно підсміювався. Тим не менше, українцям варто пам’ятати своїх поетів і митців, тому їх іменами й називають вулиці. Буде хтось проходити сюдою, прочитає назву вулицю і можливо зацікавиться, хто це, надихнеться», – сказав Тарас Чубай, син поета, музикант, лідер гурту «Плач Єремії».

«Те, що ми тут сьогодні з вами зібрались – це не випадковість. Це заслуга глибокої, талановитої людини – Грицька Чубая. Назва цієї вулиці на його честь – це лише маленький жест, який ми можемо зробити в пам’ять про цю велику особистість. Тішить те, що його творчість буде проростати в його талановитих дітях – Тарасу і Соломії, в його творах, віршах. Я б хотіла, щоб ми згадували по Грицька Чубая не тільки, коли ходитимемо цією вулицею, а й коли знайомитимемось з його творчістю та біографією. Він був істинним львівським інтелігентом, творцем різноманітних середовищ і справжнім українцем, то ж нам всім є чого в нього повчитись», – зазначила Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львова.

Також на події були присутні друзі Грицька, його дружина Галина, які розповідали про нього, про його життєвий шлях та випробування.

Нагадаємо, сьогодні у Львівській опері відбудеться концерт Тараса та Соломії Чубаїв, присвячений їх батьку, а також ще 2 дні в кінотеатрах міста показуватимуть фільм «Чубай. Говорити знову», то ж усіх, кому цікава ця постать, запрошують долучатись.

Х. С.

Share.

Leave A Reply