Четвер, 23 Березня

Україна без Мендель

Прессекретар президента України Юлія Мендель йде з посади. Але вона залишиться в команді Офісу президента і буде радником із міжнародних комунікацій. Про це в коментарі “РБК-Україна” повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

За його словами, Мендель і далі тимчасово виконує обов’язки прессекретаря Зеленського, поки завершуються процеси реорганізації комунікаційної роботи Офісу президента. “Прийнято рішення про посилення конкретних комунікаційних напрямків, в зв’язку з чим Юлія Мендель зосередиться на роботі із взаємодії з іноземними ЗМІ”, — зазначив Подоляк.

Він також підкреслив, що комунікація Зеленського потребує суттєвого посилення. “Юлія Володимирівна має відмінні зв’язки в цьому секторі медійного співтовариства і зможе бути ефективною в ролі радника з міжнародних комунікацій. Відповідно, позиція прессекретаря президента буде виділена в окремий функціонал, уточнена і заповнена”, — додав Подоляк.

Нагадаємо, журналістку Юлію Мендель призначили прессекретарем президента в червні 2019 року. Вона перемогла в конкурсі, на який подавалися близько 4 000 кандидатів. Від претендента вимагалося знання не менше трьох мов, досвід роботи в журналістиці або публічній сфері. До фіналу вийшли три особи, Зеленський і співробітники Офісу президента особисто проводили з ними співбесіду. Мендель вчилася журналістиці в Києві. У різний час працювала на телеканалах ICTV, Еспресо-ТБ та “Інтер”. Писала для американських The New York Times, Politico і українського Forbes.

За час роботи вона неодноразово потрапляла в скандали та робила неоднозначні заяви, нагадує «УНІАН». Після призначення на посаду Мендель заявила, що не виключає проведення щоденних брифінгів, щоб доносити позицію глави держави з актуальних питань. А вже наприкінці вересня потрапила в скандал, відштовхнувши журналіста “Схем” Сергія Андрушка, коли той хотів поставити запитання президенту. “У США “Ні” для журналіста означає неможливість підходити до першої особи. Інакше журналіста заарештують. Медіа наполягають, але не кидаються”, — відповіла вона. Також Мендель заявила, що на неї обрушилася хвиля цькування після цього інциденту. Президент заступився за Мендель, сказавши, що вона не мала права як прес-секретар президента так реагувати на дії журналіста, але як людина не змогла по-іншому вчинити. У жовтні, коли до президента хотів підійти журналіст проєкту “Крим.Реалії” “Радіо Свобода”, Зеленський покликав його до себе і сказав: “Дівчинки немає, тому з вами нічого не буде страшного. Ви ж дівчат боїтеся… Так яке питання?”

Пізніше прес-секретар президента написала в Twitter, що він дав інтерв’ю японському виданню Kyodo. Тоді прес-секретар замість “Kyiv” написала в твіті “Kiev”. Цей пост викликав хвилю обурення користувачів мережі й Мендель знову довелося вибачатися.

У березні вона опублікувала тизер до виходу журналу, на обкладинці якого повинен був з’явитися Зеленський. На фото Мендель в сукні стоїть біля президента, тримаючи руку біля його плеча. Багатьом таке фото здалося занадто неформальним.

У листопаді 2020 стало відомо, що Володимир Зеленський захворів на коронавірус. Юлія Мендель вибрала оригінальний спосіб повідомити про це, чим викликала сміх у користувачів мережі. “На жаль… Президент почуває себе добре. Ми будемо повідомляти про стан його здоров’я”, — написала вона.

Також у листопаді 2020 Мендель висміяли за пост про не ідеального “шостого  ведмедика брауні”. Під фотографією випічки вона написала:

“Життя не ідеальне. Шостий ведмедик Брауні – яскравий тому доказ”.

Підписники припустили, що прес-секретар говорить про шостого президента.

У квітні 2021 Мендель заявила, що “українська” російська мова є частиною культурного розмаїття України. “Росія не є монополістом на російську мову. І нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова”, — зазначила вона.

Також вона осоромилася, прокоментувавши повідомлення прессекретаря посольства Великобританії в Україні Олексія Курки. Той обурився, що видання Spectator назвало війну в Україні громадянською. Прессекретарка президента залишила під постом коментар #NoCivilWar.

Х.С.

Share.

Leave A Reply