Четвер, 8 Червня

Українці летять у Конго!

У командуванні Сухопутних військ ЗСУ відбулись проводи військовослужбовців чергової ротації вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго. В Африку вилітають 250 українських воїнів-миротворців.

Про це поінформував помічник командира 18-го окремого вертолітного загону, 12-ї ротації, старший лейтенант Юрій Кульпа. Напередодні відряджання майбутні миротворці пройшли двотижневу обсервацію, під час якої провели щеплення, ПЛР-тести, про що свідчать сертифікати міжнародного зразка.

Захід розпочався з хвилини мовчання за загиблими в авіакатастрофі курсантами Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба та членами екіпажу літака АН-26.

Командир 16-ї окремої бригади армійської авіації полковник Павло Бардаков підсумував підготовку 12-ї ротації на базі військової частини та зокрема сказав: «Попереду у вас багатомісячна ротація у складі 18-го окремого вертолітного загону, який є великою частиною сил місії ООН зі стабілізації ситуації в Демократичній Республіці Конго. Бажаю вам приступити до виконання завдань сповненими сил, досвіду, а головне повернутись до своїх родин та близьких живими та здоровими».

Нагадаємо, 18-й окремий вертолітний загін ЗС України виконує завдання у складі Місії ООН у Демократичній Республіці Конго з 1 грудня 2012 року. У зв’язку з нестабільною ситуацією в країні, наші льотчики та особовий склад несуть бойове чергування на аеродромах, здійснюють пошуково-рятувальні операції, розвідку та спостереження, забезпечують перевезення вантажів, а також супроводжують вертольоти Місії ООН. Важливо, що у всіх військовослужбовців 12-ї ротації національного контингенту є досвід участі в АТО та ООС.

Підготував Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply